Home / اخبار / استفاده از فناوری C2 در فرودگاه حمد قطر
قیمت تور استانبول

استفاده از فناوری C2 در فرودگاه حمد قطر

فرودگاه حمد قطر به فناوری C2 برای غربالگری امنیتی مسافران مجهز شد

فرودگاه بین المللی حمد قطر که در حال حاضر پروازهای بسیاری به خصوص از جانب هواپیمایی قطر ایرویز به این فرودگاه انجام می‌شود، به تکنولوژی جدید کنترل امنیتی فرودگاه مجهز شد. این تکنولوژی که موسوم به “فناوری C2” است به مسافران اجازه می‌دهد تا هنگام عبور از بخش‌های بازرسی فرودگاه وسایل الکترونیکی مثل لپ تاپ، تبلت، و دوربین‌های یجیتالی خود را در کیف‌ همراهشان نگه دارند و از آن خارج نکنند.

این تکنولوژی همچنین به پرسنل امنیتی فرودگاه این امکان را می‌دهد تا به راحتی در فرودگاه از وجود مواد منفجره‌ای که در ساختارهای پیچیده جاسازی شده‌اند، با خبر شوند.

فرودگاه قطر پس از رفع تدریجی محدودیت‌های سفر، فناوری جدید C2 را در تمامی بخش‌های غربالگری بازرسی نصب خواهد کرد.

هنگامی که مسافران کیف و چمدان خود را بر روی دستگاه‌های اشعه ایکس قرار می‌دهند، این فناوری قادر خواهد بود تا بدون نیاز به توقف برای غربالگری مجدد و بازرسی بدنی، تمامی وسایلی که مسافر با خود حمل می‌کند را شناسایی کند.

همچنین با استفاده از فناوری C2 تماس‌های فیزیکی و احتمال انتقال آلودگی میان مسافران و هنگام باز کردن چمدان‌هایشان کاهش پیدا می‌کند.

استفاده از فناوری C2 در فرودگاه حمد قطر
استفاده از فناوری C2 در فرودگاه حمد قطر

روند امنیت فرودگاه حمد قطر به واسطه نصب فناوری‌های جدید و پیشرفته به طور مداوم در حال ارتقا است. به گفته مدیریت فرودگاه حمد قطر هدف این فرودگاه آن است تا با توجه به همه گیری ویروس کووید-۱۹ سفرهای این فرودگاه در نهایت ایمنی انجام شوند. فرودگاه حمد قطر در تلاش است تا در شرایط دشوار فعلی، سلامتی مسافران هنگام اقدامات امنیتی فرودگاه حفظ شود. با اجرای فناوری C2 در فرودگاه حمد قطر، پروتکل‌های بهداشتی به شیوه‌ای موثرتر برقرار خواهند شد و نگرانی مسافران از ابتلا به ویروس کرونا هنگام سفر کاهش پیدا خواهد کرد. مدیریت امنیت فرودگاه حمد قطر معتقد است که استراتژی‌های مسافر محور به آن‌ها کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاری خود را در زمینه توسعه راه حل هایی که مورد علاقه مردم است ادامه دهند.

فرودگاه حمد قطر علاوه بر اجرای فناوری C2 در صدد است تا با نصب اسکنرهای بدن، فرایند بازرسی بدنی در کنار افزایش سرعت بازرسی‌های بدنی، تماس‌های فیزیکی را کاهش داده و به این ترتیب سلامت و ایمنی مسافران را تضمین نماید.

ازدیگر فناوری‌های پیشرفته فرودگاه حمد قطر می‌توان به استفاده از سینی‌های آنتی باکتریال و نصب ماژول‌های پخش کننده اشعه فرابنفش در بخش‌های بازرسی این فرودگاه اشاره کرد، که به طور خودکار سینی‌هایی که مسافران وسایل خود را داخل آن‌ها قرار می‌دهند، ضدعفونی نمایند.

نوشته استفاده از فناوری C2 در فرودگاه حمد قطر اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

همه چیز درباره خانه گربه های وان

زمانی که به شهر وان سفر می کنید، جاذبه های مختلفی را از نزدیک می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *