Home / اخبار / فرودگاه آتاتورک، برترین فرودگاه ترکیه
قیمت تور استانبول

فرودگاه آتاتورک، برترین فرودگاه ترکیه

فرودگاه آتاتورک در شهر استانوبل قرار گرفته است و بزرگ‌ترین فرودگاه این کشور ترکیه محسوب می‌شود. بسیاری از مسافران از طریق هوایی به استانبول سفر می‌کنند و مسافران زیادی را به مقاصد کشورهای مختلف جابه‌جا می‌کنند.  فاصله‌ی نزدیک و هزینه‌ی نسبتاً پایین و همین‌طور عدم نیاز به اخذ ویزا باعث شده که هرساله گردشگران ایرانی زیادی شهر استانوبل را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی فرودگاه آتاتورک، برترین فرودگاه ترکیه بپردازیم.

فرودگاه آتاتورک قطب اصلی خط هوایی ترکیش ایرلاینز می‌باشد و سومین فرودگاه پر رفت‌و آمد در اروپا به‌حساب می‌آید و خدمات خوبی را در اختیار مسافران تور استانبول قرار می‌دهد. به‌طور کلی دو فرودگاه اصلی در شهر استانبول وجود دارند که فرودگاه آتاتورک در قسمت اروپایی شهر و فرودگاه صبیحه گوکچن در قسمت آسیایی شهر واقع‌ شده‌اند.

فرودگاه آتاتئرک در سال ۱۹۲۴ بنا شده است و در ابتدا با نام یشیل کوی شناخته می‌شد، سپس در سال ۱۹۸۰ به افتخار رئیس جمهور فقید ترکیه به نام اتاتورک تغییر نام داد. این فرودگاه دارای ۲ ترمینال اصلی می‌باشد که ترمینال داخلی برای پروازهای داخلی شهری و ترمینال بین‌المللی برای پروازهای خارجی اختصاص دارد و هواپیماهای غول پیکری همانند بوئینگ به‌سادگی در آن فرود می‌آیند. یکی از ویژگی‌های بارز این فرودگاه این است که دسترسی ساده‌ای برای مسافران تور ترکیه به مرکز شهر در نظر گرفته شده است. فرودگاه آتاتورک دارای مرکز خرید مجلل، رستوران و کافی‌شاپ است که شما بعد از یک سفر طولانی و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

نوشته فرودگاه آتاتورک، برترین فرودگاه ترکیه اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

روز جهانی هواپیمایی کشوری، رویدادی که اهمیت حمل‌ونقل هوایی را یادآوری می‌کند

روز جهانی هواپیمایی کشوری، رویدادی که اهمیت حمل‌ونقل هوایی را یادآوری می‌کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *