Home / اخبار / هواپیماهای آزمایشی که تاکنون در مورد آن ها نشنیده اید
قیمت تور استانبول

هواپیماهای آزمایشی که تاکنون در مورد آن ها نشنیده اید

هواپیماهای آزمایشی

از زمانی که اولین هواپیما ساخته شده است انسان ها شروع به آزمایش شکل ها و طرح های مختلف هواپیما کرده اند. اگرچه ممکن است ما پیش خودمان فکر کنیم که از انواع مختلفی از هواپیماهای آزمایشی اطلاع داریم اما قطعا هنوز برخی از آن ها وجود دارند که احتمالا تاکنون دریاره آن ها چیزی نشنیده ایم مگر اینکه آن را مشاهده کرده باشیم. در این مطلب می خواهیم ۱۵ مورد از هواپیماهای آزمایشی را که احتمالا تاکنون چیزی در مورد آن ها نشنیده اید را برایتان تشریح نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

SNECMA Coléoptère

این هواپیما با توجه با ظاهر خاص خود نام فرانسوی beetle به نام همانند سوسک را دریافت کرد. این پرنده در دهه ۱۹۵۰ توسط شرکت فرانسوی SNECMA توسعه یافت. تاکنون تنها یکی از این نوع هواپیما ساخته شده که آن نیز در پرواز نهم خود سقوط کرد تا در لیست هواپیماهای آزمایشی باقی بماند.

Opel RAK.1

این هواپیمای آزمایشی اولین پرنده با قدرتی موشکی بود که به طور هدفمند در اواخر دهه ۱۹۲۰ توسعه یافته بود. پس از انجام آزمایشات نهایی این هواپیما توانست در سال ۱۹۲۹ به مدت ۷۵ ثانیه با سرعت ۱٫۵ کیلومتر در ثانیه در مقابل جمعیت زیادی عبور نماید. اما فرود سخت این پرنده باعث شد تا این تصور ایجاد شود که این هواپیما نمی تواند پرواز بعدی خود را به انجام برساند و برای همیشه در لیست هواپیماهای آزمایشی باقی ماند.

Cierva C.6

از این نوع از هواپیمای آزمایشی سه عدد ساخته شد که همگی آن ها پروازهای خود را در سال ۱۹۲۴ به انجام رساندند. هواپیمای سوم بهترین نوع با اصلاحات روی نمونه های اولیه بود که در نهایت توانست ۷ مایل به پرواز خود ادامه دهد. تنها در جلو موتور به عنوان روتور قرار داشت و در بالا روتور چرخش آزاد بود. این پرنده سریع حرکت کرده اما توانایی شناور شدن آن پایین بوده است.

هواپیمای نورتروپ N-9M

یکی دیگر از هواپیماهای آزمایشی که طراحی بسیار خلاقانه و جالبی هم داشت هواپیمای نورتروپ N-9M است. طراحی این هواپیمای تمام بال در سال ۱۹۲۴ آغاز شد اما ساخت این هواپیما با مشکلاتی مواجه شد و سرانجام نمونه اولیه که ۱٫۳ اندازه طرح اصلی بود در سال ۱۹۴۲ پرواز کرد. این هواپیما اجداد بمب افکن های B-2 یود که در سال ۱۹۸۹ وارد صنعت هوایی شد.

VOUGHT V-173

هواپیمای ووت وی-۱۷۳ یکی از هواپیماهای آزمایشی آمریکایی بود که به عنوان یکی از تولیدات برنامه هواپیماهای جنگی ارتش آمریکا و در جریان جنگ جهانی دوم ساخته شد. این هواپیما با ظاهر بامزه ای که دارد به اسم پنکیک پرنده شهرت پیدا کرده بود و بدنه ای مسطح داشت. دو موتور پیستونی هواپیما در دو طرف بال های هواپیما تعبیه شده بود.

Grumman X-29

در حقیقت دو فروند از این هواپیما برای اهداف آزمایشی ساخته شد، یکی برای نیروی هوایی آمریکا و دیگری برای ناسا. با این حال به دلیل مشکلات و بی ثباتی هایی که در عملکرد این هواپیما وجود داشت تولید آن ادامه پیدا نکرد و در زمره هواپیماهای آزمایشی باقی ماند.

هواپیمای آنتونوف A-40

یکی دیگر از هواپیماهای آزمایشی هواپیمایی بدون موتور به اسم آنتونوف A-40 است. این هواپیما به عنوان یک هواپیمای بدون موتور یا گلایدر طراحی شده بود که می توانست مخازن مورد نیاز را به میادین نبرد منتقل کند. تنها یک نمونه اولیه از این هواپیما ساخته شد و در سال ۱۹۴۲ آزمایش شد. اما ظاهرا نتایج حاصل از این هواپیما قابل قبول نبود و به مرحله تولید نرسید.

Gasuden Koken

ژاپن نیز در زمینه ساخت هواپیماهای آزمایشی فعال بوده است. هواپیمای گاسودن کوکن در دهه ۱۹۳۰ و برای اهداف تحقیقاتی ساخته شد. این هواپیما در سومین پروازش در سال ۱۹۳۷ رکورد طولانی ترین مسافت را به خود اختصاص داد. رکوردی که بعدها در سال ۱۹۳۹ توسط یک هواپیمای ایتالیایی شکسته شد.

نوشته هواپیماهای آزمایشی که تاکنون در مورد آن ها نشنیده اید اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

سفر به مشهد، سرزمین قهرمانان مقدس

اگر تصمیم دارید به مشهد مقدس سفر کنید، بدانید که تصمیم درستی گرفته اید. مشهد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *