Home / اخبار / وضعیت سفر به محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
قیمت تور استانبول

وضعیت سفر به محبوب‌ترین مقاصد گردشگری

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری که به گردشگران خارجی اجازه ورود می‌دهند

اگرچه بسیاری از دولت‌ها همچنان توصیه می‌کنند که در شرایط سخت کنونی از انجام سفرهای بین المللی غیرضروری اجتناب شود، اما برخی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری با رفع اقدامات سختگیرانه و باز کردن مرزهای خود به گردشگران خوش آمد می‌گویند.

در تاریخ یکم جولای، اتحادیه اروپا اعلام کرد که برای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری در این منطقه، در نظر دارد تا مرزهای خود را به روی ۱۵ کشور باز کند.

کشورهای الجزایر، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مونته نگرو، مراکش، نیوزلند، رواندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اوروگوئه کشورهایی هستند که در این لیست قرار دارند.

با این حال، طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، ایالات متحده که در حال حاضر بیشتر تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ را در جهان داراست، شامل این لیست نمی‌شود.

کشورهایی مثل فیجی، استرالیا و نیوزلند نیز به تبعیت از روند جدیدی که پس از شیوع کرونا با نام «Travel bubbles» رواج پیدا کرده است، مرزهایشان را به روی یکدیگر باز کرده‌اند. در این روند کشورهای یک منطقه مرزهایشان را به روی یکدیگر باز می‌کنند اما به شهروندان کشورهای دیگر اجازه ورود نمی‌دهند، مانند کشورهای منطقه بالتیک شامل استونی، لتونی و لیتوانی.

در همین اثنا که بریتانیا با انتشار فهرست سبز سفر با ۵۹ کشور دیگر ارتباط سفر برقرار کرده است و به آن‌ها اجازه سفر بدون قرنطینه را می‌دهد، مقاصد محبوب گردشگری مثل دبی و جامائیکا مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی باز کردند.

فهرست سبز سفر به انگلیس منتشر شد

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که مشتاقانه اخبار را دنبال می‌کنید و بی صبرانه منتظر هستید تا دوباره سفرها برقرار شوند، در این مطلب می‌توانید به لیست کشورهای محبوب گردشگری که در نظر دارند تا مرزهای خود را به روی گردشگران باز کنند دسترسی داشته باشید.

ترکیه

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
ترکیه

ترکیه از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و از جمله کشورهایی است که اقتصاد آن به شدت وابسته به صنعت گردشگری است، از این رو این کشور بسیار مایل است تا به دوران پیش از کرونا بازگردد. ترکیه از ماه ژوئن شروع به گشودن تدریجی مرزهای خود کرده است. در حال حاضر مسافران ایرانی نیز با شرایط خاص می توانند به ترکیه سفر نمایند.

خرید ارزانترین بلیط هواپیما استانبول

امارات

امارات از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان مرزهای خود را به روی گردشگران کشورهای دیگر بست. اما این کشور که یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است و عمده درامد آن از صنعت گردشگری است، سرانجام از هفتم ژوئیه مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی گشود . اکنون گردشگران ایرانی نیز می توانند با رعایت قوانین و انجام اقداماتی به این کشور و شهر محبوب دبی سفر کنند.

خرید ارزانترین بلیط هواپیما دبی

ایتالیا

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهایی است که پس از شیوع کرونا متحمل‌ترین سنگین‌ترین ضربه در صنعت گردشگری شد. گردشگران اتحادیه اروپا، بریتانیا، آندورا، موناکو، سن مارینو و واتیکان از ۳ ژوئن اجازه ورود به کشور ایتالیا را دارند. گردشگران ایرانی نیز می توانند با هواپیمایی ایران ایر به شهر میلان ایتالیا سفر نمایند.

خرید ارزانترین بلیط هواپیما میلان

اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی بود که در اروپا سخت گیرانه‌ترین قوانین را برای ممنوعیت‌های ورود به این کشور وضع کرد، اما محدودیت‌های این کشور نیز به تدریج در حل رفع شدن است. در حال حاضر مسافران ایرانی با هواپیمایی ایران ایر می توانند به شهر مادرید اسپانیا سفر نمایند.

خرید ارزانترین بلیط هواپیما مادرید

بریتانیا

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
بریتانیا

در حالیکه بسیاری از کشورهای جهان مرزهای خود را به روی گردشگران باز کردند، اما بریتانیا همچنان به قوانین سختگیرانه خود در اعمال محدودیت‌های سفر پایبند بود. سرانجام دولت این کشور اعلام کرد که مرزهای بریتانیا از ۱۰ ژوئیه به روی ۵۹ کشور باز خواهد شد. در حال حاضر مسافران ایرانی می‌توانند با هواپیمایی ایران ایر به شهر منچستر انگلیس سفر نمایند.

خرید ارزانترین بلیط هواپیما منچستر

بالی

بالی که تا به امروز با آماری کمتر از ۱۵۰۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا و ۱۱ نفر مورد فوتی، در زمینه مهار ویروس کرونا توانسته است موفق عمل کند، امیدوار است تا از ماه اکتبر پذیرای گردشگران خارجی باشد.

قبرس

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
قبرس

قبرس که مشتاقانه منتظر بازگشت صنعت گردشگری این کشور به دوران پیش از کرونا است، از ابتدای ماه ژوئن شروع بع بازگشایی هتل‌های خود کرد و از ۹ ژوئن به گردشگران خارجی اجازه ورود داد.

فرانسه

تا پیش از انتشار ویروس کرونا، فرانسه توریستی‌ترین کشور دنیا محسوب می‌شد. در حال حاضر تمامی مسافرینی که وارد کشور فرانسه می‌شوند (به جز شهروندان اتحادیه اروپا)، ۱۴ روز را در قرنطینه سپری خواهند کرد.

مصر

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
مصر

عمده اقتصاد کشور مصر به صنعت گردشگری این کشور وابسته است، به همین دلیل محدودیت‌های سفر تاثیر بسیر زیادی بر روی اقتصاد مصر داشته است. به همین دلیل این کشور از ابتدای ماه ژوئیه به گردشگران خارجی اجازه ورود داده است.

گرجستان

گرجستان یکی دیگر از کشورهایی است که تا پیش از شیوع ویروس کرونا، صنعت گردشگری به شدت در آن رونق داشت. اما با شیوع کرونا ناچار به بستن مرزهای خود شد. دولت گرجستان در نظر دارد تا مرزهای خود را از ۳۱ ژوئیه به روی گردشگران خارجی باز کند.

آلمان

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
آلمان

آلمان کشور شاعران و متفکران بزرگ جهان، از ۱۵ ژوئیه مرزهای خود را به روی کشورهای مختلفی باز کرد. از این تاریخ به بعد شهروندان ۲۶ کشور اتحادیه اروپا به علاوه کشورهایی مانند بریتانیا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس می‌توانند به آلمان سفر کنند. همچنین سفر میان کشورهای آلمان و اتریش هم از این تاریخ مقدور شده است.

شهروندان کشورهایی مانند استرالیا و کانادا هم به زودی با نهایی شدن تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر برداشتن محدودیت‌های سفر کشورهای خارج از این حوزه، می‌توانند به آلمان سفر کنند.

مجارستان

گردشگران خارج از ناحیه اتحادیه اروپا، امیدوار هستند تا بتوانند تابستان امسال به مجارستان سفر کنند. مجارستان تاکنون فقط به گردشگران ناحیه اتحادیه اروپا اجازه ورود داده است.

یونان

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
آتن

پروازهای مستقیم بین المللی به کشور یونان از کشورهای اتحادیه اروپا و ۱۴ کشور دیگر از تاریخ یکم ژوئیه آغاز شده است. همچنین مرزهای یونان از ۱۵ ژوئیه به روی گردشگران بریتانیایی و سوئدی نیز باز خواهد شد.

ایسلند

ایسلند تنها با ثبت کمتر از ۲۰۰۰ مورد آلوده به ویروس کرونا، مرزهای خود را از ۱۵ ژوئن  به روی گردشگران باز کرده است.

مالدیو

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
مالدیو

مالدیو که یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و یکی از بهترین کشورها برای گذراندن تعطیلات ماه عسل است، به محض شیوع کرونا و مشاهده دو مورد مبتلا به ویروس کرونا مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر بست.

در حالیکه بسیاری بر این باورند که این کشور تا انتهای سال جاری مرزهای خود را بسته نگه خواهد داشت، اما مقامات رسمی این کشور از باز شدن مرزهای این کشور در ماه ژوئیه خبر داده‌اند.

پرتغال

پرتغال که در زمینه گردشگری، به شدت مایل به بازگشت به دوران پیش از کرونا است، مرزهای خود را به روی کشورهای اتحادیه اروپا به جز ایتالیا و اسپانیا باز کرده است و به تدریج در حال باز کردن مرزهای خود به روی گردشگران بین المللی خارج از این ناحیه است.

تایلند

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
تایلند

تایلند از جمله کشورهایی است که همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است. اما به محض شیوع کرونا این کشور نیز مرزهای خود را به روی گردشگران بست. مقامات تایلندی اعلام کرده‌اند که باز شدن مرزهای این کشور بستگی به شرایط موجود دارد، اما در خوشبینانه‌ترین حالت تخمین می‌زنند که تایلند تا سه ماهه چهارم سال جاری مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی باز کند.

جزیره آروبا

جزیره آروبا بهترین منطقه گردشگری در منطقه کارائیب است. آروبا به تدریج در حال باز کردن مرزهای خود به روی گردشگران است. این کشور قصد دارد تا از دهم تا پانزدهم ژوئیه مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی باز کند.

باربادوس

محبوب‌ترین مقاصد گردشگری
باربادوس

باربادوس هم که یکی از جزایر محبوب گردشگری منطقه کارائیب است، در نظر دارد تا مرزهای خود را از ۱۲ ژوئیه به روی گردشگران خارجی باز کند.

نوشته وضعیت سفر به محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

استخر بیمه عمان، جاذبه ای دیدنی در دنیا

مسقط یکی از شهرهای زیبای کشور عمان است که به دلیل جاذبه های گردشگری و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *