صفحه اصلی / بیستکا فیورنتینا غذاهای سنتی فلورانس / بررسی و آشنایی با غذاهای سنتی فلورانس
قیمت تور استانبول

بررسی و آشنایی با غذاهای سنتی فلورانس

غذاهای سنتی فلورانس

آیا از غذاهای سنتی فلورانس اطلاع دارید؟ فلورانس یکی از شهر های مهم ایتالیا می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری به دلیل جاذبه های گردشگری و همچنین اهمیتی که این شهر دارد آن را هدف قرار می دهند. یکی از مهمترین مواردی که می تواند توجه شما را به خود جلب نماید خورد و خوراک سنتی در فلورانس می باشد که بی شک می تواند به عنوان خاطره ای در ذهنتان باقی بماند. رستوران های فلورانس می توانند بهترین مکان برای خوردن خوراکی و غذاهای محلی این شهر باشند که به همین سبب رستوران های کوچک و بزرگ بسیاری در این شهر آماده ارائه خدمات به مسافران هستند. مردم فلورانس به خورد و خوراک اهمیت ویژه ای قائل هستند و به همین دلیل نیز در هر یک از وعده های غذایی آنها می توانید غذاهای متفاوتی بر سر سفره ها مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این غذاها می توانند نظر هر گردشگری را به خود جلب نمایند. رایحه خوشی که غذاهای سنتی فلورانس دارند هر فردی را مست و مدهوش خود ساخته و اهمیت این غذاها را نمایان خواهد ساخت. غذاهای سنتی که در فلورانس شاهد آنها خواهید بود بیشتر از گوشت تشکیل شده اند و میزان مخلفات آنها نسبت به گوشت کمتر خواهد بود. ایتالیا را می توان مرکز پاستا و پیتزا جهان دانست و به همین دلیل این غذاها مورد علاقه تمامی مردم این کشور می باشد و فلورانس از این قاعده مستثنی نخواهد بود. البته خوردن این غذا نیز به همگان توصیه می شود چرا که طعم آن با پیتزاهای کشور ما متفاوت بوده و از خوردن آن نهایت لذت را خواهید برد. بسیاری از کسانی که به این شهر سفر داشته اند اعلام می کنند که در رستوران های فلورانس نمی توانید نام بد بر روی هیچ غذایی بگذارید و همگی خوش طعم خواهند بود.

سیرابی از غذاهای سنتی فلورانس

لامپردوتو یا همان سیرابی محلی خودمان از جمله مهمترین و بهترین غذاهای سنتی فلورانس می باشد که مردم فلورانس عاشق آن بوده و بی شک چندین وعده از هفته را به خوردن این غذا اختصاص می دهند. در حالت کلی می توان گفت که تمامی غذاهایی که در ایران سرو می شود را می توانید در ایتالیا نیز بیابید چرا که فرهنگ غذایی دو کشور شباهت بسیاری به یکدیگر خواهد داشت. این غذا به صورت اصالت به فلورانس بر میگردد اما امروزه می توانید آن را در تمامی شهر های ایتالیا سرو نمایید.

سیرابی از غذاهای سنتی فلورانس

طعم این غذا به گونه ای متفاوت تر از سیرابی خودمان خواهد بود و این امر به دلیل شیوه پخت متفاوت آن است. این غذا از شیردان و سیرابی گاو تهیه شده و پس از مخلوط کردن آنها با پیاز, گوجه, کرفس و جعفری پخته می شود.

ادویه هایی که به غذا اضافه می شود رایحه آن را دلنشین کرده و طعم و بوی خاصی به سیرابی خواهد بخشید. به همین دلیل می توان گفت یکی از بهترین غذاهای سنتی فلورانس سیرابی خاصی است که به صورت حرفه ای پخته می شود. سیرابی را در فلورانس یا به صورت ساندویچی و یا به صورت پرسی سرو می کنند و حالت سوپی نخواهد داشت. مغازه هایی که مشغول به فروش سیرابی هستند حتما صف نوبت در جلوی فروشگاه خواهند داشت.

بیستکا فیورنتینا از جمله غذاهای سنتی فلورانس

یکی دیگر از غذاهای سنتی فلورانس را می توان بیستکا الا فیورنتینا دانست که این غذا در میان مردم فلورانس از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و از جمله پرفروش ترین غذاهای رستوران هاست. کسانی به این غذا علاقه شدید نشان خواهند داد که به غذا های گوشتی علاقه زیادی دارند. چرا که این غذا کاملا گوشتی بوده و از گوشتی تهیه می شود که کاملا سوخاری شده باشد.

بیستکا فیورنتینا از جمله غذاهای سنتی فلورانس

ساختار این غذا بسیار ساده می باشد اما این طرز پخت است که به آن رایحه ای بی نظیر بخشیده و طعم و لذیذ بودن آن را در خاطرتان ابدی خواهد کرد. این غذا را معمولا مردم فلورانس به عنوان صبحانه سرو می کنند اما غذای قوی بوده و به همین دلیل می توانید برای سایر وعده های غذایی نیز از آن استفاده نمایید. این غذای سنتی که از اهمیت بسیاری برای مردم برخوردار است در منوی تمامی رستوران های فلورانس جای داشته و به همین دلیل می توان آن را از جمله پرفروش ترین ها دانست. باید بدانید که بیشتکا الا فیورنتینا طرز پخت خاصی دارد و ممکن است با هر مزاجی سازگاری نداشته باشد. چرا که این گوشت بر روی زغال سنگ بسیار داغ پخته می شود و در حالی که مقداری خام بودن در آن باقی باشد از روی زغال سنگ برداشته خواهد شد. در کنار این گوشت ها مقداری فلفل سبز و یک لیموترش نیز سرو خواهد شد.

اورکیتی با کلم بروکلی از جمله غذاهای سنتی فلورانس

یکی دیگر از غذاهای سنتی فلورانس را می توان اورکیتی با کلم بروکلی دانست که این غذا به دلیل طعم لذت بخشی که دارد توانسته محبوبیت بسیاری را در میان مردم کسب نماید. این غذا در میان تمامی مردم ایتالیا مرسوم می باشد . از جمله غذاهای سنتی ایتالیا به شمار می رود که به دلیل طبخ فراوان آن در فلورانس می توانید آن را در تمامی رستوران های این شهر سرو نمایید. لازم به ذکر است که این غذا بیشتر به یک میان وعده شبیه است تا غذا و برای افراد خوش اشتها وعده غذایی کاملی نخواهد بود.

اورکیتی با کلم بروکلی از جمله غذاهای سنتی فلورانس

طعم لذیذ این غذا به دلیل مواد اولیه مرغوبی است که در هنگام تهیه از آنها استفاده می شود. توجه داشته باشید که کلم بروکلی در پاییز بیشتر از سایر فصول در دسترس خواهد بود و به همین دلیل بهترین زمان خوردن این غذا را می توان به فصل زمستان نسبت داد. لازم به ذکر است که بروکلی میزان هزینه پایین تری نیز داشته و در تمامی رستوران ها می توانید با پرداخت پایین ترین قیمت آن را میل نمایید. با ادویه جاتی که به این غذا اضافه می کنند طعم و بویی تازه به آن بخشیده و غذا را خوردنی تر خواهند کرد. این غذا سازگار با هر نوع مزاجی بوده و همگان می توانند از آن استفاده نمایند.

پارمیگینا ملانزین از جمله غذاهای سنتی فلورانس

یکی دیگر از مشهور ترین غذاهای سنتی فلورانس را می توان پارمیگینا ملانزین دانست که این غذا را معمولا کسانی در فلورانس استفاده می کنند که رژیم غذایی گرفته و تمایل به کاهش وزن خود دارند. چرا که پارمیگینا کاملا گیاهی بوده و از گوجه و پنیر تشکیل شده است. گیاه خواران می توانند این غذا را برای خوراک خود در فلورانس انتخاب نمایند چرا که هم مفید بوده و هم قیمت ارزانی خواهد داشت. این غذا از ترکیب بادمجان با پنیر و یا کدو با پنیر بدست می آید و می توانید خودتان نوع غذای خود را انتخاب نمایید.

پارمیگینا ملانزین از جمله غذاهای سنتی فلورانس

باید بدانید که پارمیگینا ملانزین معمولا به عنوان یک پیش غذا در رستوران ها سرو می شود اما گیاه خواران آن را به عنوان غذای اصلی خود خریداری می کنند. توجه داشته باشید که با زدن سس بر روی آن می توانید طعم لذت بخش تری به آن بخشیده و طعم ماندگار آن را بچشید. بخش میانی این غذا معمولا پنیری تر خواهد بود و پنیر های مرغوب فلورانس به گونه ای کش خواهند آمد که باید با انگشتانتان آن را جدا کنید.
غذاهای سنتی فلورانسی که ذکر شد تنها بخشی از غذاهای این شهر سنتی می باشد و در رستوران های این شهر می توانید انواع غذاهای مختلف را امتحان کنید.

 

نوشته بررسی و آشنایی با غذاهای سنتی فلورانس اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

[

 تور ارزان استانبول

این مطالب را نیز ببینید!

تهران گردی گذری بر عودلاجان

عمارت مسعودیه، باغ نگارستان، محله عودلاجان و پیاده روی در این محله قدیمی، امام زاده …

جنگل‌ های انجیلی فولبرد- بر گیسوان درختان پیر

پیاده روی در جنگل های انجیلی سوادکوه، بازدید از آبشار جنگلی ولیلا (اختیاری)

دریاچه یسان حرکت از تهران و کرج – پیاده‌روی سبز

گشت و پیاده روی مراتع سرسبز سیاهرود، تماشای دریاچه یسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *