صفحه اصلی / اطلاعات پایه درباره شهر مادرید / ثبات سیاسی، امنیت و سلامت در مادرید
قیمت تور استانبول

ثبات سیاسی، امنیت و سلامت در مادرید

مادرید

شهر مادرید، پایتخت کشور اسپانیا، از نظر جرم و جنایت و سرقت، یکی از امن ترین شهرهای پایتختی اروپا محسوب می شود

 مادرید، پایتخت کشور اسپانیا و یکی از بزرگترین تقسیمات شهری در این کشور به شمار می رود. حدود سه و نیم میلیون نفر در مادرید زندگی می کنند. این شهر از نظر تقسیمات داخلی، کوچکتر از شهر لندن در انگلیس و برلین در آلمان است. بنابراین پس از این دو شهر، سومین شهر بزرگ در اروپا محسوب می شود.
جاذبه های گردشگری مادرید در نوع خود بی نظیر هستند و نمادی از تمدن قرن دهم میلادی را به نمایش می گذارند. این شهر از نظر علم، فرهنگ، تمدن، محیط زیست، آموزش، سیاست، سبک زندگی و مد و رسانه های اجتماعی در رتبه بالایی در اروپا قرار دارد.
 فوتبال شهر مادرید نیز در کل جهان شهرت یافته است. معروف ترین تیم های ورزشی در این شهر فعالیت می کنند. تمام این عوامل باعث می شوند هر ساله تعداد قابل ‌توجهی توریست و گردشگر برای تماشای جاذبه های مادرید به این منطقه سفر کنند. البته لازم است یادآوری کنیم که مادرید یکی از مقاصد مهاجرتی برای مهاجران خارجی و همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها نیز می باشد.

اطلاعات پایه درباره شهر مادرید

⦁ پایتخت کشور اسپانیا
⦁ در قرن نهم وجود آمده است
⦁ حدود ۶۰۴ کیلومتر مربع مساحت شهر و تقسیمات شهری
⦁ ۶۶۷ متر ارتفاع از سطح دریا
⦁ جمعیت شهر مادرید، حدود سه و نیم میلیون نفر
⦁ سومین شهر در معروف در اروپا
⦁ تراکم جمعیت، ۵۳۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع
⦁ کد پستی شهر: ۲۸۰۸۰-۲۸۰۰۱
⦁ شام پیش شماره تلفن: ۹۱+
⦁ پیش شماره اسپانیا: ۳۴+
⦁ شهردار مادرید: José Luis Martínez-Almeida

 امنیت و ایمنی در شهر مادرید

 همانطور که در قسمت اول مطلب بیان کردیم، شهر مادرید یکی از امن ترین مناطق اروپایی برای گردشگران است. آمار جرم، جنایت و سرقت در این شهر بسیار پایین است. قوانین امنیتی در شهر علی‌رغم شهرهای بزرگ که مستعد عملیات جاسوسی و جیب ‌بری هستند، به گونه‌ای تنظیم شده است که جرایم خشونت آمیز علیه توریست ها و گردشگران را تقریباً غیرممکن می سازد. علیرغم این که امنیت مادرید در رتبه بالایی قرار دارد اما بهتر است نسبت به محافظت از دارایی های شخصی دقت بیشتری به خرج داده شود. اشیای گران بها نظیر کیف پول، دوربین عکاسی، تلفن همراه و غیره که در کیف شخصی جای می گیرند در معابر گردشگری و عمومی هرگز در معرض دید افراد قرار داده نشوند؛ چرا که ممکن است موجب انگیزه ای برای سرقت گردد.

 امنیت و ایمنی در شهر مادرید
 در شهر مادرید، گروه‌های کوچکی  هستند که سرقت های کوچک را انجام می دهد که اغلب آنها نیز افراد زیرک و باهوش هستند! ممکن است افراد این گروه ها به شما نزدیک شوند و ذهن شما را منحرف کنند، در حالیکه افراد دیگر گروه به فکر سرقت کیف یا اشیای قیمتی شما هستند. اغلب آنها به این صورت عمل می کنند که نوشیدنی ها یا غذا را بطور تصادفی بر روی لباس شما می ریزند؛ سپس فرد دیگری از گروه ادعا می کند می خواهد در تمیز کردن لباس به شما کمک کند؛ در این حالت، همدستان او نسبت به سرقت وسایل شخصی شما اقدام می‌کنند!
 این کار به ویژه برای توریستها و گردشگران موجب می شود کیف دستی یا چمدان های آنها به این صورت به سرقت رود؛ اما زمانی که در این حالت قرار می گیرید اگر از پلیس کمک بخواهید آنها سریع به کمک شما می آیند. خو.شبختانه پلیس شهر مادرید در محافظت از اموال توریستها و گردشگران بسیار کارآمد عمل می‌کند.
در تاریخ ۳۰ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر، امنیت شهر مادرید با به‌کارگیری بیش از ۳۰۰۰ افسر پلیس در خیابان ‌های شهر تامین می شود؛ به خصوص در مناطقی که جاذبه های گردشگری شهر مادرید به شمار می روند. اگر شما هم به مادرید سفر کردید در نقاط مختلف شهر می توانید آن را مشاهده کنید که برای تماس سریع با افسرهای پلیس یا اداره پلیس در نظر گرفته شده است. هتل ها، فرودگاه ها و مراکز گردشگری، گزارش های سریع را به پلیس منتقل می کنند.

 
سیستم امنیتی پلیس برای گردشگران خارجی

⦁ تلفن تماس ۲۴ ساعت: ۹۰۲۱۰۲۱۱۲ 
⦁ ایستگاه پلیس در آدرس های زیر:
⦁ لگانتینو در نزدیکی Plaza de España
⦁ ساعات کاری هر روزه از ۹ صبح تا ۱۰ شب
⦁ خدمات پلیس مترو: خط شماره ۲ در متروی Santo Domingo – خط ۳ و ۱۰ در متروی Plaza de España – خط ۳ و ۵ در متروی Callao 
⦁ تلفن: (+۳۴) ۹۱۵۴۸۸۵۳۷ -۹۱۵۴۸۸۰۰۸ 

 خدمات ارائه شده از سوی پلیس شهر مادرید برای گردشگران:
⦁ گزارش هرگونه جرم و جنایت در شهر
⦁ خدمات روانشناختی در صورت نیاز
⦁ لغو کارت های اعتباری و سایر اسناد رسمی
⦁ تماس با سفارت خانه ها یا کنسولگری ها
⦁ ارتباط با خانواده ها
⦁ کمک به گردشگران در یافتن اشیای گمشده
⦁ اطلاعات گردشگری

خودروهای پلیس شهر مادرید

خودروهای پلیس شهر مادرید، خودروهای جالب و زیبایی هستند و با ترکیب رنگ متفاوت طراحی شده اند. در سال های اخیر، اغلب این خودروها به سیستم فناوری خودروهای برقی مجهز شده‌اند که به راحتی قابل شارژ هستند. خودروهای برقی نیروی پلیس در مادرید موجب کاهش آلودگی محیط زیست و ارائه یک ناوگان امنیتی ایده آل در شهر می گردد. مدل خودروهای پلیس از شهر مادرید، خودروی رنو است که اغلب از  شرکت های ماشین سازان فرانسوی تهیه می شود.

خودروهای پلیس شهر مادرید
 به کارگیری خودروهای برقی در نیروی پلیس شهر مادرید از نظر شهردار این شهر به عنوان یک مشارکت دولتی و خصوصی برای پیگیری منافع اقتصادی و محیطی برای شهر می گردد. انرژی مورد نیاز برای شارژ این وسایل در هر سال حدود ۷۰۰ یورو به علاوه مالیات می باشد. شهردار شهر معتقد است هوای مادرید باید همواره در بالاترین سطح کیفیت قرار داشته باشد و تمام تجهیزاتی که برای حفظ محیط زیست لازم است به کار گرفته می شود.
 خودروهای پلیس در شهر مادرید، ترکیبی از رنگ های سفید و آبی روشن و تیره هستند. برخی از مدل‌های خودروهای نیروی پلیس در این شهر را در شکل های زیر مشاهده می کنید:

بررسی ثبات سیاسی، امنیت و سلامت در مادرید

 کیفیت سلامت در شهر مادرید

 بهترین بیمارستان های شهر مادرید

 مهاجران و گردشگران خارجی که به شهر مادرید سفر می کنند، قطعاً به خدمات درمانی و سلامت نیاز خواهند داشت.

 کیفیت سلامت در شهر مادرید

در زیر فهرستی از بهترین بیمارستان های مادرید را برای شما در نظر گرفته ایم برای جزئیات این بیمارستان ها می توانید به لینک ارسالی در پایان فهرست مراجعه نمایید:

۱-Hospital Universitario La Paz
⦁ ۹۱۷ ۲۷۷ ۰۰۰
⦁ Paseo de la Castellana, 261 Fuencarral

۲-Hospital Universitario Santa Cristina
⦁ ۹۱۵ ۵۷۴ ۳۰۰
⦁ Calle Maestro Vives, 3 Salamanca

۳-Hospital Universitario de la Princesa
⦁ ۹۱۵ ۲۰۲ ۲۰۰
⦁ Calle de Diego de León, 62 Salamanca

۴-Hospital San Rafael
⦁ ۹۱۵ ۶۴۹ ۹۴۴
⦁ Calle de Serrano, 199 Chamartín

۵-Hospital HM Madrid
⦁ ۹۱۴ ۴۷۶ ۶۰۰
⦁ Plaza Conde del Valle de Suchil, 19 Chamberí

۶-Fundación Jiménez Díaz
⦁ ۹۱۵ ۵۰۴ ۸۰۰
⦁ Avenida de los Reyes Católicos, 2 Ciudad Universitaria

۷-Hospital Universitario Sanitas La Moraleja
⦁ ۹۱۷ ۶۷۹ ۱۰۰
⦁ Avenida de Francisco Pi y Margall, 81 Hortaleza

۸-Hospital Moncloa
⦁ ۹۱۵ ۹۵۷ ۰۰۰
⦁ Avenida de Valladolid, 83 Casa de Campo

۹-Hospital Universitario 12 de Octubre
⦁ ۹۱۳ ۹۰۸ ۰۰۰
⦁ Avenida de Córdoba, s/n Usera

۱۰-Hospital de la Vot
⦁ ۹۱۳ ۶۵۷ ۶۰۰
⦁ Calle San Bernabé, ۱۳ La Latina

https://www.yelp.com/search?cflt=hospitals&find_loc=Madrid

سیاست در شهر مادرید

 سیستم سیاسی در مادرید

تقسیم بندی های مستقل کشور اسپانیا، همگی تحت یک سیستم پارلمانی سازمان یافته اند؛ به این معنی که مجلس منطقه یک رییس‌جمهور را انتخاب می کند؛ سپس رئیس جمهور، یک کابینه از وزیران را به ‌صورت حکومت خود مختار در هر منطقه هدایت می کند. بنابراین سیاست گذاری در شهر مادرید شامل شورای شهر و شهردار است که هر دو از سوی مردم انتخاب می شوند. مردم اسپانیا که ۱۸ سال به بالا داشته باشند، حق رای دادن برای انتخابات را دارند. میزان مشارکت مردم در انتخابات سیاسی مادرید، رقم قابل توجهی را برای خود ثبت کرده است.

سیاست در شهر مادرید
هر یک از اعضای شورای شهر مادرید به عنوان مدیر شهر در یک منطقه خاص به عنوان نماینده از دولت فعالیت می‌کند. به طور مثال نماینده مخصوص در بخش فرهنگ، پلیس، مالیات یا آموزش و پرورش.
 انجمن مستقل مادرید از سوی یک مجلس منطقه ای انتخاب شده است که مجری مجامع قانونی اساسی اروپا می باشد؛ به طور مثال اساسنامه استقلال که حاکمیت جامعه بر اساس آن تعریف شده است بر همین اصول می باشد.

مجلس شهر مادرید:

۱۲۰ عضو از طریق انتخاب نمایندگی در مجلس فعالیت می کنند. با استفاده از قانون گذاری جامعه، تصویب و نظارت بر بودجه و هماهنگی و کنترل اقدامات دولت، خدمات لازم را به شهروندان شهر مادرید ارائه می‌دهند.

رئیس انجمن شهر مادرید:

این مقام سیاسی شامل نماینده عالی منطقه و نماینده معمولی دولت اسپانیا است. قوانینی که در مادرید وضع می شوند، تحت نظر این مشاوران و مطابق با کابینه اجرایی به تأیید می رسند. رئیس انجمن شهر توسط ریاست حزب و ائتلاف، مطابق با اکثریت آراء انتخاب می گردد.

شورای دولت مادرید:

این شورا از رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور بدون مشاوران تشکیل شده است. این موسسه دارای قدرت اجرایی، اداری و سیاسی بالایی در مادرید می باشد.

نوشته ثبات سیاسی، امنیت و سلامت در مادرید اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

[

 تور ارزان استانبول

این مطالب را نیز ببینید!

تهران گردی گذری بر عودلاجان

عمارت مسعودیه، باغ نگارستان، محله عودلاجان و پیاده روی در این محله قدیمی، امام زاده …

جنگل‌ های انجیلی فولبرد- بر گیسوان درختان پیر

پیاده روی در جنگل های انجیلی سوادکوه، بازدید از آبشار جنگلی ولیلا (اختیاری)

دریاچه یسان حرکت از تهران و کرج – پیاده‌روی سبز

گشت و پیاده روی مراتع سرسبز سیاهرود، تماشای دریاچه یسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *