صفحه اصلی / اخبار الی گشت / خیابان نوسکی، معروف ترین خیابان روسیه
قیمت تور استانبول

خیابان نوسکی، معروف ترین خیابان روسیه

کمی با تاریخ این خیابان آشنا شوید

از همان روزهای اولی که سنت پترزبورگ محیطی شهری به خود گرفت، خارجی های زیادی این شهر را به عنوان محل اقامتشان انتخاب کردند که ژرمن ها، فرانسوی ها، آمریکایی ها و مردمانی از کشورهای اطراف، از آن ها بودند. آن ها هر کدام فرهنگ خود را به این شهر آوردند که به همین دلیل است که امروز در این شهر تنوع فرهنگی دیده می شود.

در اواسط قرن هجدهم کاخ های لوکس زیادی به سبک باروک در این شهر ساخته شدند که از میان آن ها می توان کاخ آنچیکوف را نام برد و یا کاخ Stroganov مورد دیگری است که آن هم به همین سبک ساخته شده است و همچنین کاخ چوبی Empress Elizabeth هم نمونه ی دیگر آن است.

جالب است بدانید که خیابان از هر دو طرف ساخته شده است و به نیمه ی راه که می رسید انگار که خیابان یک گره ی کوچک خورده است که یک اشتباه در ساخت این خیابان بوده است. در سال ۱۷۳۰ یک بار سعی کردند تا این خیابان را مستقیم درست کنند، در آن دوران اسم این خیابان «خیابان بزرگ» بود.

در قرن نوزدهم، خیابان نوسکی سنت پترزبورگ به عنوان خیابان مرکزی اصلی شناخته می شد و از همان زمان بود که کم کم ساختمان های مختلف در آن ساخته شد و گسترش پیدا کرد. اول از همه یک بلوار در وسط این خیابان ساخته شد و بعد از آن کلیسای کازان و… در سال ۱۹۱۸، نام این خیابان به خیابان ۲۵ اکتبر تغییر پیدا کرد با این حال این اسم هیچ وقت نظر کسی را جلب نکرد و همه آن را نوسکی می نامیدند.

نوشته خیابان نوسکی، معروف ترین خیابان روسیه اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

 تور ارزان استانبول

این مطالب را نیز ببینید!

ایچری شهر، قدیمی ترین جاذبه ی باکو

مشهورترین فستیوال های بلغارستان کدامند؟

وسایل مورد نیاز برای سفر به چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *