صفحه اصلی / تور / موزه ملی سوئیس
قیمت تور استانبول

موزه ملی سوئیس

موزه ملی سوئیس

موزه ملی سوئیس که به آن «لندسموزیُم» (Landesmuseum) هم می‌گویند یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنر در مورد تاریخ فرهنگی اروپا ، سوئیس و زوریخ است.

در قلب زوریخ و در کنار ایستگاه قطار هاپ بانهوف (Hauptbahnhof) قرار دارد. بنای این موزه‌ی پربازدید از یک ساختمان تاریخی باشکوه و جناح جدید تشکیل شده است. ساختمان اصلی در سال ۱۸۹۸ میلادی به سبک تاریخ‌گرایی توسط «گوستاو گول» (Gustav Gull) و به شکل دژهای فرانسوی در دوره‌ی رنسانس ساخته شد. گوستاو گول نمای سبک‌های مختلف معماری را از اواخر قرون وسطی تا عصر مدرن با هم تلفیق کرد تا ترکیبی واحد از آن‌ها به وجود آورد. افزونه‌ی جدید ساختمان که معماران سوئیسی «کریست و گنتنبین» (Christ & Gantenbein) آن را طراحی و در سال ۲۰۱۶ بازگشایی کردند، به خوبی طراحی اصلی گوستاو گول را تکمیل نموده‌اند. در این جناح‌ها یک سالن نمایشگاهی بزرگ و پرکاربرد، کتابخانه‌ای مدرن و یک سالن اجتماعات برای رویدادهای عمومی نیز تعبیه شد.

در موزه ملی سوئیس می‌توانید آثار هنری از ماقبل تاریخ تا دوران باستان و از قرون وسطی تا قرن بیستم را ببینید. آثار هنری مدرن کلاسیک و آثار قرن شانزدهم، هفدهم و هجدهم در بخش دیگری از شهر زوریخ در موزه‌ی «کونستاهاوس» (Kunsthaus) واقع شده‌اند. در موزه‌ی ملی سوئیس بخشی غنی از آثار گوتیک، چیوالری و مجموعه‌ای جامع از مجسمه‌های چوبی کلیسایی، محراب و نقاشی‌ها وجود دارد. البته مجموعه‌ای از ظروف چینی و لعاب‌دارِ «فیانس» (Faience) موزه‌ در اختیار «سونفتهاوس زو مایسن» (Zunfthaus zur Meisen) در نزدیکی کلیسای «فرومونستر» (Fraumünster) قرار گرفته است. قایق‌ها تور گردشی خود بر رودخانه‌ی «لیمات» (Limmat) را از همین نقطه، یعنی موزه‌ی ملی سوئیس به سمت «ولیسهوفن» (Wollishofen) و دلتای رودخانه‌ای «زوریخ‌هورن» (Zürichhorn) آغاز می‌کنند.

حتماً سوئیس را کشوری با سیاست بی‌طرف و اقتصاد و ارز قدرتمند می‌شناسید؛ اما شاید ندانید که در اواخر قرن نوزدهم سوئیس، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی فقیر محسوب می‌شد. در بخش «تاریخ سوئیس» با حقایقی آشنا می‌شوید که به شما نشان می‌دهد چطور سوئیس به کشوری که اکنون می‌شناسید تبدیل گشت. هشتصد اثر در این بخش در سه قسمت «مهاجرت»، «سیاست» و «اعترافات دینی و اقتصاد» دسته‌بندی شده‌اند. «نقشه دوفور» (Dufour Map) که ۱۵۰ سال قدمت دارد اولین نقشه‌ی توپوگرافی است که تمام سوئیس را پوشش می‌دهد و به عنوان شاهکار کارتوگرافی از آن یاد می‌شود.

بیست مجموعه‌ی متفاوت در «گالری مجموعه‌ها»، میراث فرهنگیِ غنی سوئیس را در معرض نمایش قرار می‌دهد. این بخش بر دنیای گوناگون اشیاء تمرکز دارد و در آن مجموعه‌‌ای از مبلمان‌های سوئیسی و دیگر وسایل را خواهید دید که چطور ساخته شده‌اند و تاریخچه و ماهیت آن‌ها چیست. آثار تزئینی کلیسا از هنرمندان قرون وسطی در کنار قطعاتی که سرآغاز عکاسی را مستند می‌کنند و تاریخچه‌ی صنعت کفش و زیورآلات تا قرن بیستم در این مجموعه گردهم آمده‌اند. به علاوه طراحی ساعت‌های سوئیسی، از ساعت‌های جیبی گرفته تا ساعت سواچ از بخش‌های برجسته‌ی این قسمت به شمار می‌آیند. یادتان باشد که از مجموعه‌ی کوچک سکه‌ها هم دیدن کنید؛ چون ممکن است از دید شما پنهان بماند.

نوشته موزه ملی سوئیس اولین بار در ایران مرکز. پدیدار شد.

 تور ارزان استانبول

این مطالب را نیز ببینید!

سوغاتی های ایتالیا کدامند؟

سوغاتی های ایتالیا سوغاتی‌های ایتالیا را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: صنایع دستی و …

آیا رم شهر ابدی است؟

رم شهر ابدی رم شهر ابدی ، یکی از لقبهای پایتخت ایتالیا است. آیا تا …

مسافران رم بخوانند

به هر کشور یا شهری که سفر می‌کنید، باید قوانین آنجا را رعایت کنید. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *